Jaki grzejnik wybrać?

Jeszcze do niedawna niemal w ogóle nie zwracano uwagi na wygląd grzejników. Miały one jedynie zapewniać ciepło. Doskonale widać to w starym budownictwie, gdzie ściany straszą zamontowanymi na nich kaloryferami, które nie tylko są brzydkie, ale z biegiem lat tracą również wydajność.

Z nowoczesnymi elementami systemu ogrzewania jest zupełnie inaczej. Zamiast szpecić pokój, stanowią element dekoracyjny. Jeśli chcesz, żeby Twoje mieszkanie było piękne, skontaktuj się z firmą Gwintex. Świadczymy profesjonalne usługi hydrauliczne na terenie Wrocławia. Z nami wymiana kaloryferów przebiega szybko i sprawnie. Odmień pomieszczenia w swoim domu, przywracając sprawność systemu grzewczego!

Czy konkretny model grzejnika ma znaczenie?

Często klienci podejmują decyzję, kierując się jedynie względami estetycznymi. Wygląd ma znaczenie, ale nie może być jedynym kryterium. Każdy dobry hydraulik powie, że racjonalna wymiana grzejnika powinna uwzględniać to, co wpływa na funkcjonalność urządzenia. Zanim postawisz na jakiś konkretny typ, zastanów się nad jego:

  • materiałem wykonania,
  • rodzajem,
  • mocą.

Wymieniając kaloryfer, dobierz odpowiedni materiał

To, z czego został zrobiony grzejnik, ma olbrzymie znaczenie – wpływa bezpośrednio na jego jakość grzewczą i wytrzymałość. Planując zatem wymianę sprzętu, w pierwszej kolejności zastanów się, jakie są plusy i minusy poszczególnych wariantów kaloryferów. Należą do nich wersje:

  • stalowe,
  • aluminiowe,
  • żeliwne.

Te pierwsze są najbardziej popularne. Dzięki temu masz szanse na doskonałe dopasowanie sprzętu do stylu wnętrza. I to jest ich największa zaleta. Funkcjonalność nie wypada już tak dobrze. Stal traci swoje właściwości w wyniku działania wody, szczególnie tej złej jakości. Musisz liczyć się z występowaniem korozji. Jeżeli nie chcesz często zamawiać usług hydraulicznych, by wymieniać kaloryfer, zastanów się, czy jest to dobry wybór dla Ciebie.

Aluminium wyróżnia się lekkością i jednocześnie wytrzymałością. Dobrze toleruje wilgoć. Wymiana grzejnika na produkt z tego tworzywa to rozsądne posunięcie pod względem praktycznym. Jeśli jednak stawiasz na taki materiał, musisz liczyć się z mniejszym dostępem do wersji kolorystycznych – w porównaniu do stalowych.

Żeliwne urządzenia są obecnie najrzadziej stosowane, choć wykazują one największą odporność przed pojawianiem się rdzy. Dzięki temu można ich używać przez kilkadziesiąt lat bez konieczności wymiany. Ściany kaloryfera są grube, przez co nagrzewają się powoli, ale oddają ciepło znacznie dłużej.

Typ grzejnika

Olbrzymie znacznie ma właściwe dopasowanie grzejnika do warunków, jakie stwarza pomieszczenie. W małych obiektach najlepiej sprawdzą się kaloryfery płytowe, które można kupić w wielu rozmiarach. Wszystkie są jednak kompaktowe, a dzięki stosunkowo małej pojemności wodnej także i ekonomiczne.

Do łazienki idealnie pasują grzejniki drabinkowe, które umożliwiają rozwieszanie i suszenie ręczników. Ci, którzy stawiają na głównie na wygląd, powinni zainteresować się wersjami dekoracyjnymi. Występują one w różnych kształtach, są bardzo estetyczne i przypominają dzieła sztuki, rzeźby itp.

Na rynku można znaleźć jeszcze inne rodzaje jak np. kaloryfery olejowe, sanitarne, elektryczne czy członowe. Zachęcamy do kontaktu z naszymi dobrymi hydraulikami, którzy doradzą czy warto je kupować.

Moc kaloryferów wpływa oczywiście na jakość grzewczą

Dostępne są urządzenia 60 W, 100 W i 140 W. Decydują one o skuteczności izolacyjnej budynku. Jeżeli jest ona na wysokim poziomie, jaki zapewnia warstwa termiczna o grubości 10 cm (np. styropian), wystarczy, jak wymienisz grzejnik na ten o mocy 60 W. Kaloryfer 100 W przeznaczony jest do pięciocentymetrowego zabezpieczenia przed chłodem, a urządzenie o mocy 140 W montuje się w obiektach bez żadnej warstwy termicznej.

Podsumowanie

Ciepło w mieszkaniu w dużym stopniu wpływa na codzienny komfort. Wybierając konkretny kaloryfer, decydujesz zarówno o estetyce swojego wnętrza, jak i sprawności termicznej urządzenia. Skontaktuj się z naszą firmą. Nie tylko sprawnie zamontujemy nowe urządzenie, ale doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.