ul. Pomorska 18/3

50-218 Wrocław

Zamrażanie i gwintowanie rur, mrożenie grzejników

Profesjonalne zamrażanie i gwintowanie rur

Wszelkie prace związane z instalacjami grzewczymi mogą być bardzo trudne, jeśli nie posiadamy właściwej wiedzy, a przede wszystkim odpowiednich narzędzi. To dzięki nim możliwe jest profesjonalne wykonywanie usług takich jak zamrażanie rur, gwintowanie rur oraz wykonywanie trwałych połączeń.

Jak zamrażamy rury...

Zamrażanie rur wodnych C.O. to idealna alternatywa do spuszczania wody, dzięki niej nie ma potrzeby angażaowania administratora budynku, co w konsekwencji wpłynie korzystnie na nasz układ nerwowy 🙂

Zamrażamy rury w których znajduje się pod ciśnieniem woda lub czynnik grzejny w układach C.O. Stosując tą metode jesteśmy w stanie wymienić zawory, grzjniki, skracać i gwintować lub kompleksowo przerobić instalacje. Jest to metoda pewna i w pełni bezpiczna. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wieloletnie doświadczenie.

Szczelne gwintowane rury

Jakość takiej pracy jest zależna od rodzaju materiałów uszczelniających oraz wybranej techniki. W przypadku gwintowania rur we Wrocławiu można mówić o szerokiej gamie propozycji, czyli zarówno połączeniach stałych, jak i rozłącznych. Czynność łączenia rur stalowych gwintowanych możliwe jest za pomocą zewnętrznego gwintu na rurze. Przycina się je do określonej długości następnie gwintuje na końcu.

Aby wykonać połączenie...

Potrzebne jest nacięcie na końcu przewodów – to gwint zewnętrzny. Złączek jest gwintem wewnętrznym. Rura i złączka, jeśli są dobrze dobrane, pasują do siebie samouszczelniająco. Warto wykorzystać w pracach krzesak i stępić nacięte gwinty, dzięki czemu materiał uszczelniający będzie miał się za co zaczepić. W takim przypadku, gdy będziemy już złączkę nakręcać, materiał uszczelniający nie będzie się wysuwał.

Jak nanosić szczeliwo...

Kiedy gwint jest już stępiony, można owinąć pakuły konopne w sposób ścisły i dobrze dopasowany. Technika ta wymaga nawijania włókiem zgodnie z kierunkiem skręcania. Dzięki temu nie będą się obracać podczas nakręcania łącznika. Tutaj korzystamy także z pasty uszczelniającej oraz impregnującej włókna konopne. Dzięki równomiernemu nałożeniu, będziemy mieć zapewnioną optymalną szczelność. Poza tym pozwala to zapanować nad niebezpieczeństwem gnicia.

Jak wybrać włókna?

Dziś sprzedaje się wiele rodzajów włókien. Warto wybierać te, które mają złożony skład chemiczny, czyli zawierają środki impregnujące. Dzięki olejom oraz dodatkowym stabilizatorom będą mogły pracować nawet w wysokiej temperaturze i nie zestarzeją się szybko. Wiele sklepów oferuje sprzedaż włókiem oraz past w zestawie, dzięki czemu mamy gwarancje najlepszego dopasowania materiałów.

Nici oraz taśma

Jeśli chcemy szukać alternatyw, wybór nici lub taśmy teflonowej może być dobrą opcją. Każde z tych rozwiązań ma swoich miłośników, a także przeciwników. Warto zastanowić się, które zalety są dla nas najważniejsze oraz w jakiej technice czujemy się najlepiej. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze pytajmy specjalistów lub po prostu zdajmy się na ich doświadczenie. Oni ocenią stan rur i będą w stanie powiedzieć, która opcja jest optymalna.